ЗА ГЛУМЕЊЕ ПРЕД ЈАВНОСТА СО СОЛЗИ, НАГРАДА ЗАМЕНИК МИНИСТЕР: Во владата на Заев , местата се добиваат според тоа кој како си ја завршил дадената улога

Поврзано

МИЦКОСКИ: ОБСЕ не може да ги следи изборите, Заев инсистира на избори без мониторинг

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Клик Плус“ на телевизија 21 посочи на големата бројна...

ДОКТОР КОЊАНОВСКИ: „Кpeтeнизмoт” повторно на дело во бopбa со кopoнaтa

“Кретенизмот” повторно на дело во борба со Короната. Не очекува ли и нас Италијанското сценарио, повторно ли “Народот ќе биде...

НЕОФИЦИЈАЛНО: Регистрирани се 88 нови cлyчaи на Koвид-19 во Скопје

Се уште нема официјални информации од Институтот за јавно здравје за вкупната бројка на новозаболени на ниво на цела...

За ронењето солзи, Лазовски сега е награден со место заменик-министер во новата влада на Заев.

Собранието на Република Македонија на денешната петта пленарна седница треба да ги именува замениците министри предложени од премиерот Зоран Заев. За заменик министер за култура е предложен актерот Владимир Лазовски, во јавноста познат по ронењето солзи за време на објавувањето на „бомбите“ на СДСМ.

Во март 2015-та година, токму Лазовски беше водител на трибината на СДСМ што се одржа во Универзалната сала во Скопје. Лазовски дури и се расплака при најавувањето на Зоран Заев на сцената. Дополнително, Лазовски тогаш од улога на водител, актерски ги најавуваше фамозните „бомби“ на Заев притоа интерпретирајќи ги по свое нелегално прислушуваните разговори и додаваше свој наратив.

Во јавноста тогаш се проширија и шпекулации дека солзите на Лазовски биле наплатени во илјадници евра, а тој самиот се фалел со баснословен хонорар за завршената работа. Актерот подоцна ги демантираше ваквите информации. За ронењето солзи, Лазовски сега е награден со место заменик-министер во новата влада на Заев.

 

Актуелно

МАКЕДОНИЈА КАКО АФРИЧКА ЗЕМЈА ПО БРОЈОТ НА НOВOЗAРAЗEНИ ДЕНЕС: Канал 5 јавува за нови 160 cлyчaи

Нашиот извор кој сака да остане анонимен а е од здравствениот систем вели дека и самите работници се вчудоневидени...

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека ако не одговараш барем нема...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со Бугарија, ама за датум не е сигурен

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за тоа што ќе биде внатре....

ФАТЕНИ ЖИВИ-СЕ ЛАЖИРААТ БРОКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ?!: Филипче и градоначалникот на Велес со различни бројки за новозаразени во градот

Денес 4 нови случаи во Велес од корона вирусот. Ова го соопшти денес на прес конференција градоначалникот на општна Велес Аце Коцевски. Тој истакна...

Повеќе вести