August 14, 2020, 5:32 pm

ЗА ГРЕВОЈ БИЛ ЧОВЕКОТ: Соросоидите и СДС губат верба во идејата за формирање влада, повикуваат помош од странците!

Поврзано

3aeB и Axмети договорија влaда, 3ибepи ќе биде пpeмиер една година, DUI го 3eмa и MBP

Од партиски извори Канал 5 дознава дека од преговорите меѓу СДСМ и ДУИ договорено е премиер по принципот 3+1. Тоа...

Костовски: Групацијата има долг кон Комерцијална банка од околу 5 милиони евра

Трифун Костовски мнозинскиот акционер во Еуростандард банка одржа прес конференција за отварањето на стечајната постапка. Костовски, на прашањето на...

Костовски: Не можам да ви кажам кој е најголемиот доверител во Еуростандард банка

Трифун Костовски одржа прес конференција за неочекуваното ykинување на Еуростандард банка од страна на Народна Банка. На прашањето на...
- Advertisement -

Откако попладнево Заев најави дека до вечерва до полноќ нема да биде познат составот на новата влада, ниту, пак, до утре пред конгресот на партијата, неговите поддржувачи почнаа да бараат помош од надвор.
zaevvvv-640x357

Заев рече дека преговорите не се закочени, но дека очекува многу бргу да се усогласат внатрепартиските ставови на партиите од албанскиот блок. Тој уверуваше дека следната недела ќе биде познат составот на новата влада, но не прецизираше точен датум кога тоа ќе се случи.

На своите Фејсбук профили Златко Ориѓански и Ставре Темелковски напишаа дека „човекот е за греота“.

Untitled-1-1-520x323

-Заев, искрено, јака ти душа, тебе и на твојто семејство. Опкружен со крвожедни волци, предавници и лицемери, од сите страни. Верувам деа овие однадвор ќе помогнат, оти ова не го решава ни Господ, напиша Ориѓански на „Фејсбук“.
Untitled-6-520x141

Темелковски, пак пишува: „За гревој е човекот, мора кураж да му се даде“.

19 КОМЕНТАРИ

Latest News

Костовски директно го oбвини Николче Петковски за пpoпаѓањето на Еуростандард банка

Трифун Костовски, мнозинскиот акционер во Еуростандард банка, на денешната прес коференција директно го oбвини поранешото раководство за неуспешното работење...

Костовски: Случувањата со Еуростандард се сценарио, оние кои знаеле ги повлекле парите

Најголемиот акционер во „Еуростандард Банка“, Трифун Костовски денеска на прес конференција посочи дека сценариото се спремало, а тие кои знаеле од Народната банка дека...

3aeB и Axмети договорија влaда, 3ибepи ќе биде пpeмиер една година, DUI го 3eмa и MBP

Од партиски извори Канал 5 дознава дека од преговорите меѓу СДСМ и ДУИ договорено е премиер по принципот 3+1. Тоа значи три години на чело...

Костовски: Еуростандард банка беше дeпониja за лоши плaсмани на Комерцијална банка

Трифун Костовски на денешната прес конференција изјави дека преговорите со Комерцијална банка се пpoпаднати, но и дека Еуростандард банка била депонија за лоши пласмани...

Трифун Костовски: Жaл ми е за моите клиенти, јас гoл сум се родил, гoл ќе си умpaм

Бизнисменот Трифун Костовски попладнево како мнозински акционер во Еуростандард банка се појави на прес конференција со неговиот син и ја обвини Народната банка и...

More Articles Like This