„ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“ ДЕНЕСКА НА ВЕЛОСИПЕД: Еве ги рутите

  • March 12, 2017

Продолжува викенд-алтернативната програма на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.

velosiped-1-640x305 (1)

-Пред неколку дена поддршка ни дадоа репрезентативците велосипедисти, па ред е да им докажеме дека не’ инспирирале. Затоа, во недела, (12.03.2017) од 12 часот ќе ја извозиме симболично нашата патека на државноста. Се собираме кај фонтаната во Градскиот парк, па преку Влада завршуваме пред Собрание, објавено е на Фејсбук профилот на граѓанската иницијатива.

Се вклучуваат и други градови.

17103737_598141030395046_6028444830999083583_n

Претходно «
Следно »