За каква контрола говори Филипче на своите гостување по телевизии додека секој ден умиpaaт граѓани од корона, а нема ни една вакцина

Поврзано

Џафери ја злoyпотрeби функцијата претседател на Собранието

– Пратеникот Елми Азири од Алијанса за Албанците денеска на прес-конференција изјави дека смета оти ова што се случило...

Мицкоски до власта: Ова е тepopизам, а не 27 април

Претседдателот на ВМРО-ДПМНЕ реагираше на дрскоста на владеачката СДСМ, која со притисокот врз болните пратеници кои со скафандери се...

HoB ckaHдал:Се појавува нов „Рашковски“, овој пат во Градот Скопје воден од Шилегов

Нов скандал на мафијата овој пат сомнежите се свртени кон тендер на мрзеливиот Петре. Очигледно на повидок е нов...
- Advertisement -

Ситуацијата е под контрола, ама бројката на заболени од корона секој ден се зголемува. Ситуацијата е под контрола, ама ќе ја ставиме во функција Модуларната болница.За каква контрола говори Филипче на своите гостување по телевизии додека секој ден умираат граѓани од корона, а нема ни една вакцина, велат од ВМРО-ДПМНЕ за ставовите на Венко Филипче.

Или на контото ја има само вакцината донирана од Србија.Руската вакцина која ја најавува за до крај на неделава или за во недела некако е несигурен.Уште поважно, зошто истата таа вакцина ја одби во декември?Дали доколку ја прифатеше понудата и почнеше да преговара на време, оние кои се пријавиле за вакцинирање или дел од нив ќе беа вакцинирани?Истите колчичини кои ги најавуваше за јануари, за февруари, сега ги најавува за месецов, за март, но датум за ниту една вакцина нема, освен извесност за 3000 дози од руската кои треба да стигнат сега во недела.

Додека се грижи Филипче за личните и партиските интереси, луѓе умираат, бројката на заболени се зголемува.

Одговорност не може да избегне

Latest News

Народот yдpи по Стојчевска: Ти пишува „седи дома“ на фејсбук, ама изгледа тоа не важи за тебе

Социјалните мрежи попладнево буквално вријат по скандалот кој го предизвика пратеничката Бисера Костадиновска Стојчевска од СДСМ која позитивна на...

More Articles Like This