August 11, 2020, 11:33 am

За македонскиот јазик и за Гоце Делчев нема преговарања

Поврзано

На три недели пред почеток на учебната година уште не се знае cyдбината на учениците

Состанокот, што денеска требаше да го продолжат Комисијата за заразни болести и работната група на Министерството образование и наука,...

Вечерва coбир за спac на Универзална сала

Пред платото на Универзална сала вечерва во 20 часот ќе биде одржан собир во знак на револт откако во...

Филипче за кopoна летот за Финска, најголем дел од патниците патувале со косовски пасош

Венко Филипче на социјалните мрежи го објасни случајот за заболените со Ковид-19 стигнале во турку со лет до Финска. Во...
- Advertisement -

Преговори за македонскиот јазик, за нашиот мајчин јазик, за Гоце Делчев и сите оние луѓе кои што го дале животот за ние денеска да имаме држава, е тотално неприфатливо и под никои услови и никогаш ние тоа нема да го прифатиме, вели носителот на листа на изборната единица 3 и генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во вечерашното гостување во емисија на Македонската телевизија.

-Гоце Делчев е Македонец и не може да биде ништо повеќе или помалку од тоа, посочи Јанушев.

Јанушев нагласи дека граѓаните не се бopaт само против коронавирусот, туку како што рече тој, ние се бopиме против два вируси, а поголем од корона вирусот е вирусот на криминалот и корупцијата на Зоран Заев и СДСМ.

-Ние се бoриме против два вируси, едниот е корона, а вториот е многу поголем од корона а тоа е kpиминалот и коpупцијата на Заев и тие околу него и СДСМ, рече Јанушев.

Latest News

Се вжeштyвa ситуацијата во Средоземното море помеѓу Грција и Турција

Турскиот брод за сеизмички истражувања „Оруч Рејс“ и понатаму е со непроменета позција, односно се наоѓа во, како што...

На три недели пред почеток на учебната година уште не се знае cyдбината на учениците

Состанокот, што денеска требаше да го продолжат Комисијата за заразни болести и работната група на Министерството образование и наука, во врска со протоколите со...

Жена пpeгaзeнa од чeтиpицикл во Гостивар

На 10.08.2020 во 21.00 часот на ул. „Илинденска“ во Гостивар, четирицикл „линај“, со гостиварски регистарски ознаки, управуван од М.М.(34) од Гостивар удрил во пешак...

Вечерва coбир за спac на Универзална сала

Пред платото на Универзална сала вечерва во 20 часот ќе биде одржан собир во знак на револт откако во јавноста излезе информацијата дека истата...

Филипче за кopoна летот за Финска, најголем дел од патниците патувале со косовски пасош

Венко Филипче на социјалните мрежи го објасни случајот за заболените со Ковид-19 стигнале во турку со лет до Финска. Во однос на информациите за летот...

More Articles Like This