ЗА НОВ ПАСОШ: Камчев понудил 2 милиони евра гаранција

  • November 18, 2019

Бизнисменот Орце Камчев, обвинет во случајопт „Империја“ доставил до Судиот банкарска гаранција во имот вредна над 2 милиони евра, дознава ТВ 24 .

Барањето било поднесено во петокот, откако претходно обвинителката Лиле Стефанова одби да му даде нов времен пасош.

Сега судот треба да одлучи дали Камчев ќе добие нов привремен пасош со рок на важност од 12 месеци, за да присуствува на службени патувања кои се однапред закажани.

Претходно специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева му овозможи на Камчев да добие привремена патна исправа со важност од 6 месеци.

Претходно «
Следно »