September 26, 2020, 5:16 pm

ЗА ОВИЕ ЗНАЦИ СЛЕДИ ПРЕСВРТ ДО КРАЈОТ НА 2019 ГОДИНА: Нapeдната ќе им биде уште поуспешна

Поврзано

Дневен хороскоп за петок (25. септември 2020)

ОВЕН Работа: Полека ги завршувате обврските за оваа недела, и се радувате на престојниот викенд. Љубов: Сте испланирале викендот да го...

Дневен xopockoп 24.09.2020

Овен (21.03 – 20.04) Денес обидете се да бидете трезвени и стабилни, затоа што ќе се исправите пред некои ситуации...

Печуански хороскоп: Е oвa e нeштo кoe ja кpиe виcтинaтa зa ceкoj чoвeк

Печуанскиот хороскоп, како и други астролошки системи, има дванаесет знаци. 365-дневната година во овие хороскопи беше поделена на 18...
- Advertisement -

Полека заминува уште една календарска година. Ова е време на сумирање на резултатите, но и правење на планови за идната година.

Меѓутоа за овие четири хороскопски знаци крајот на 2019 година носи бројни изненадувања.

 

 

 

БИК

За лицата родени во знакот на Бик средината на декември ќе биде на работно поле многу активна и успешна. Ќе бидете наградени за пофалени за својата работа, можно е зголемување на приходите. Идната година ве чека голема одговорност.

ДЕВИЦА

Јупитер ќе донесе поголема стабилност во секодневието на Девицата, особено работните проекти ќе може успешно да финишираат. Позитивните резултати ќе ви донесат поголема почит кај претпоставените, ќе ви се отвори патот кон успешни работи идната година.

ШКОРПИЈА

Шкорпиите моментално имаат три планети кои им го чуваат грбот. Јупитер, Марс и Меркус ќе се погрижат овој хороскопски знак да има грандиозен крај на годината. Сега е вистинско време своите таленти и предности двојно да ги докажете, на професионален, но и приатен план. Трудот ќе се исплати и идната година.

РИБИ

Рибите кон крајот на оваа календарска година ќе почувствуваат наплив на мотивација. Оддеднаш ќе станат поголеми оптимисти, а осовено во љубовта ќе пронајдат нова мотивација. На љубовен план во моментов можеби им е малку монотоно и се трудат да дадат нова позитивна енергија која ќе вроди во плод идната година. За оние припадници на овој знак кои се сами, ќе добијат желба за повеќе дружење и запознавање на нови луѓе.

Latest News

Медицинска сестра пpoбoдена со нож во Универзитетскиот клинички центар во Приштина

Медицинската сестра Ф.Б. од Клиниката за уpологија беше пpoбоден со нoж денес на Универзитетскиот клинички центар во Приштина, потврди...

(Фото) Поплaвa во Струмица: Дождот ги поплaви струмичките улици

Дождот повторно ги поплaви струмичките улици! Имено денес Струмица и уште неколку други градови во државата ги зафати силно нeвреме, а улиците се поплaвија.

Дачиќ со докази: Приштина веќе го пpekршила договорот

Денеска министерот за надворешни работи Ивица Дачиќ изјави дека ќе му биде тешко да не работи на повлекување на признавањето на Косово и посочи...

Божиноски: Уpивањeто на Порта Македонија би билo aнтицивилизaциски чин

Иако можеби на еден начин Порта Македонија е копија на Триумфалната порта во Париз која ја изградил Наполеон Бонапарта, сепак, нејзиното уривaњe би претставувало...

Состојба по градови: Скопје со скоро 7000 регистрирани случаи на ковид-19

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 17483, бројката на оздравени пациенти е 14516, на починaти е 722,...

More Articles Like This