December 4, 2021, 6:43 pm

За овој потег на Јелена Ѓоковиќ зборува цел свет: Видете што направи сопругата на Новак кога се сретна со Зверев, по мечот со нејзиниот сопруг

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Јелена постапила пријателски и спортски по поразот на нејзиниот сопруг во полуфиналето со натурализираниот Германец.

Јелена Ѓоковиќ беше во Торонто и во живо го бодреше својот сопруг Новак. По мечот против Александар Зверев отишла пред соблекувалната и направи голем гест.

Новак Ѓоковиќ изгуби во полуфиналето во Торино во возбудливиот дуел против Саша Зверев, по мечот му посака на Зверев се најдобро, а по мечот спортски гест направила и неговата сопруга Јелена.
Заедно со тренерот на Новак , таа отишла лично кај Зверев, го поздравила и му посакала многу среќа.

Овој гест предизвика големо внимание-постапи пријателски и спортски, како и нејзиниот сопруг.

Извор: Курир рс/спорт

Latest News

Ременски започна со кампањата: Не е време за дворски игри, подметнувања и суети – време е да засукаме ракави за победа

Централната изборна комисија на СДСМ денеска утврди дека три од четирите кандидатури за иден претседател на СДСМ се целосни....

More Articles Like This