ЗА СДСМ ПОЛИЦАЈЦИТЕ СЕ КУЧИЊА

  • April 28, 2016

Пратеникот од редовите на СДСМ, Стефан Богов преку социјалните мрежи полициските службеници ги нарече кучиња.
-Обоените фасади веднаш ги реновираат, а домовите и болниците со години скапуваат! Криминалците седат во Влада, а кучињата апсат граѓани! Е па, на ти куцо мевце, во 6 сме пред СЈО, напиша Богоев на Фејсбук.

stefan-bogoev-fb1

За потсетување покрај ваквите навреди, на протестите организирани од СДСМ и невладините на Сорос, на полициските службеници им беше порача „Пак да ви се деси Куманово“. Хулиганите на овие протести во разни тврди предмети ги напаѓаа полициски службеници што резултираше со неколкумина повредени полицајци.

Претходно «
Следно »