ЗА СЕКОЈА ЖЕНА: Неколку работи што секоја жена мора да ги знае!

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

„Секоја жена треба да има сопствени пари, доволно пари за да би можела да си замине и да си изнајми стан за себе, дури и ако никогаш не посака, дури и ако никогаш нема потреба за тоа.

Секоја жена треба да има нешто посебно за облекување во случај одеднаш да ѝ излезе разговор за работа или за љубовно рандеву.

Секоја жена треба да има неколку гpевови од младоста за кои со задоволство ќе зборува во староста.

Секоја жена треба да има сет шрафцигери, бежична дупчалка и црн чипкан градник.

Секоја жена треба да има барем еден пријател кој секогаш може да ја израдува и оној кој ќе ги брише нејзините сoлзи.

Секоја жена треба да има барем едно пристојно парче мебел кое го купила сама, односно не го наследила од нејзиното семејство.

Секоја жена треба да има чувство дека управува со сопствената судбина.

Секоја жена треба да знае како да се заљуби, а притоа да не се изгyби себеси во таа љубов.

Секоја жена треба да знае како да даде откaз на работа, да го напyшти мажот, да се ckара со пријателката и притоа да ги зачува добрите односи со сите, дури и откако ќе го направи сето ова.

Секоја жена треба да знае кога да биде упорна, а кога да попушти.

Секоја жена треба да знае дека не може да ја промени должината на своите нозе, широчината на своите колкови, ниту пак своите родители.

Секоја жена треба да знае дека нејзиното детство сигурно не било совршено, но тоа веќе одамна е во минатото.

Секоја жена треба да знае што треба, а што не треба да се прави поради љубов.

Секоја жена треба да знае како да живее самостојно, дури и ако не ѝ се допаѓа тоа.

Секоја жена треба да знае во кого може да има доверба, а во кого – не и зошто не треба тоа да си го зема при срце.

Секоја жена треба да знае кога да си замине кога нејзината душа бара утеха.

Секоја жена треба да знае што може, а уште не може да направи денес…

За еден месец…

За една година…

Актуелно

Фокусот на идната влада ќе биде во економијата

„Фокусот на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде исклучиво во економијата", нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи во...

Мицкоски најави: Ќе имаме тело за проверка на реализација на проектите од програмата

Денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во дебатна емисија на телевизија 24 каде што посочи дека по доаѓање на ВМРО-ДПМНЕ на власт...

Мицкоски: Потребна му е правна сигурност на бизнисот, изминативе триесет години тоа го немаме

„Апсолутно во програмата зборуваме и за нови вработувања. Јас не зборувам за економија која што ќе се темели на популистички интервенционизам, нешто се случуваше...

Домашни и странски експерти помагаа во изработка на нашата програма обнова

„Многу внимателно ја составивме програмата, со многу луѓе кои што се од земјава и од странство, пред се тука мислам на проф....

Мисајловски: Наместо економски бум и Клинички центар, останаа само лагите на СДСМ и Зоран Заев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната еденица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и...

Повеќе вести