September 29, 2020, 11:22 am

ЗА СЕКОЈ ЗНАК ПОСЕБНО: ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ ВО НАРЕДНИТЕ ЧЕТЕРИ ДЕНА

Поврзано

Дневен хороскоп

ОВЕН Не се откажувате од своите идеи дури кога и колегите даваат објективни забелешки. Имате нагласена потреба за љубов и...

Дневен xopockoп за недела (27. септември 2020)

ОВЕН Работа: Пробувате да не размислувате за работа. Недела е ден за одмор. - Реклама - Љубов: Уживате во времето минато со...

Дневен хороскоп за петок (25. септември 2020)

ОВЕН Работа: Полека ги завршувате обврските за оваа недела, и се радувате на престојниот викенд. Љубов: Сте испланирале викендот да го...
- Advertisement -

 

Скорпија 24.10-22.11.
До крајот на октомври, одвојте ден што ќе го поминете без пријатели. Искористете го денот да работите на проектите што најмногу ви значат и одново поврзете се со себе.

 

Стрелец 23.11.-21.12.
Одвојте еден ден само за вашиот партнер. Разговарајте со часови, гледајте нешто и целата енергија вложете ја во оваа дружба.

 

Јарец 22.12.-20.1.
Вам навистина ви е потребно да се опуштите, па до крајот на месецот, одвојте барем еден ден во кој ќе си го дозволите тоа. Излезете и пијте колку што сакате и дозволете си после толку време, вистински да се опуштите.

 

Водолија 21.1.-19.2.
Сè што ви е потребно до крајот на месецот е ден во спа-центар. Одвојте ден само за релаксација и разубавување и не помислувајте на ниту една грижа.

 

Риби 20.2.- 20.3.
Бидејќи премногу се критикувате, до крајот на месецот одвојте еден ден во кој нема да кажувате ништо лошо за себе. Воздржете се од секоја критика и покажете си малку љубов.

 

Овен 21.3-20.4.
Конечно искористете го слободниот ден што ви е навистина потребен. Одвојте барем еден ден во кој нема да одговарате на пораките и мејловите и нема да си создавате стрес за работата.

 

Бик 21.4- 20.5.
Бидејќи постојано сте во затворена просторија, обидете се да поминете еден ден на отворено, во природа. Овој ден уживајте во сонцето и заборавете на вашата соба.

 

Близнаци 21.5.-21.6.
До крајот на октомври, организирајте семеен ден. Соберете го целото семејство и направете вечера, организирајте пикник или правете што било заедно.

 

Рак 22.6-22.7.
Одвојте еден ден само за себе. Овој ден бидете себични и не правете услуги никому, освен себе си. На овој ден, фокусот нека ви биде насочен кон себе.

 

Лав 23.7-22.8.
До крајот на месецот одвојте еден ден за „мамење“. Овој ден не грижете се за исхраната и линијата и пијте и јадете што и да посакате. Најважното е воопшто да не чувствувате вина.

 

Девица 23.8.-23.9.
Вам ви е потребен еден „мрзлив“ ден, па обидете се да го направите тоа до крајот на октомври. Одвојте еден ден во кој нема да правите ништо. Само релаксирајте се и одморете.

 

Вага 24.9.-23.10.
Дозволете си да поминете еден ден без социјални мрежи. Исклучете ги компјутерот и телефонот и обидете се цел ден да не погледнете во екран.

 

Latest News

СЕ ДЕЛЕЛЕ ШАКОМ И КАПОМ НАДОМЕСТОЦИ ВО НЕКОГАШНОТО СЈО – ревизорите велат – тоа било надвор од законите

Надоместоците кои се делеле во некогашното Специјално јавно обвинителство во периодот од 2015 до 2019 година, не биле во...

ВО ЖИВО: Пресуда за ,,Насилство во општина Центар”

Следете го во живо рочиштето на кое ќе биде објавена пресудата за случајот со насилствата пред Општина Центар во 2013 година: https://www.facebook.com/MediumskaInformativnaAgencija/videos/811666916273026

Ѓоргиев: За нас останува неприфатливо барањето Гоце Делчев да биде запишан како Бугарин

Барањето на Бугарија Гоце Делчев да биде запишан како Бугарин, за македонската страна останува неприфатливо, вели Драги Ѓоргиев копретседател на македонскиот тим во Мешовитата...

Во живо: Пресуда за ,,Насилство во општина Центар”

Пресуда за ,,Насилство во општина Центар” https://www.facebook.com/MediumskaInformativnaAgencija/videos/811666916273026

Царовска: Учебната година ќе почне организирана, но со голем број предизвици

Со голем број предизвици ќе започне новата учебна година, вели министерката за образование, Миле Царовска. Посочи дека во моментот се одвиваат техничките процеси, а...

More Articles Like This