„ЗА СИТЕ ЖЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА“: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ гостин на прославата на УЖ во Македонска опера и балет

  • March 4, 2018

Во организација на Унијата на Жени на ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе се одржи настан под мотото “За сите жени во Македонија”, во салата на Македонската Опера и Балет.

На настанот свое обраќање ќе имаат претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и претседателката на Унијата на Жени на ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова.

Претходно «
Следно »