ЗА ШТО НАВИСТИНА „ПАДНА“ СОВЕТНИКОТ НА СПАСОВСКИ: Причината која Спасовски ја соопшти, не кореспондира со вистината

Поврзано

„Шарените се шyти и poгaти, а Албанците пет пари не вpeдaт, е*ем ти таков народ“, нaвpeдитe на Заев се уште одѕвонyвaат во yшитe на...

Изминува предпоследниот ден од изборната кампања, кандидатите за пратеници на терен со членовите и симпатизрите ги претставуваат своите програми,...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи...

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер...

Оливер Спасовски дури и на денешната прес конференција безочно ја излажа македонската јавност околу вистинската причина за апсењето на советникот на неговиот кабинет Драган Симоновски.

 

Вистинската причина е барањето на поткуп на кандидат за полицаец од Ѓорче Петров на последниот конкурс за прием на полицајци кој неодамна се спроведе во МВР.

На Драган Симоновски му е сменет членот по кој се гони се со цел да не се дознае вистината и да не се доведе во прашање регуларноста на целокупниот конкурс кој се спровел со досега невидени малверзации и ургенции за прием на лица по партиска линија како и оние кои дале пари токму на полициски функционери како Симоновски за да бидат примени на огласот.

Претходно, Симоновски во предизборието беше јавно забележан во присуство на партиското обезбедување на СДСМ од Ѓорче Петров, инаку познати сторители на неколкукратни кривични дела за насилство и обид за убиство.

Очигледно е дека Симоновски оддавал службени тајни секаде каде можел од тоа да профитира Оливер Спасовски мора да и одговори на македонската јавност зошто толерирал лице во својот кабинет кое искористувајќи го познавањето на полициското работење свесно го злоупотребил системот на прибирање на податоци по таен пат и овозможил класична злоупотреба заради сопствени цели.

За ова лице да биде унапредено Оливер Спасовски и Зоран Заев политички преговараа уште во техничката влада која требаше да организира избори за денес Спасовски и Заев од истиот да се оградуваат.

Актуелно

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи...

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од соддржината на...

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги интересира кој ќе понуди политика...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Мицкоски: Идејата едно општество за сита заврши во моментот кога ја видовме Луј Витон чантата

-Идејата да се презентира едно општество за сите заврши во моментот кога ја видовме Луј Витон чантата затоа што сфативме дека сите овие политички...

Повеќе вести