September 29, 2020, 6:07 pm

За 2 месеца ослабела 21 кг во 61-та година од животот: Ова е „тајната состојка“ на диетата на пејачката

Поврзано

Цеца отиде во Рим да пее на ромска свадба – евра летаа од сите страни

Познатата фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ пред само неколку дена заедно со ќерка и Анастасија отпатуваа заедно во Рим. Иако многумина...

Илина и Игор со љубов во нов почеток

„Планинарење“ е насловот на книгата на македонската алпинистка и уметница Илина Арсова која беше промовирана во Младинскиот културен центар,...

Видео старо 30 години: Никогаш не би ја препознале Северина на 17 години

Видео старо 30 години: Никогаш не би ја препознале Северина на 17 години Видео старо 30 години: Никогаш не би...
- Advertisement -

Популарната пејачка на народна музика Снежана Ѓуришиќ (61), која последниве години е дел од жири-комисијата на музичкиот натпревар „Гранд-ѕвезди“, успеа да ослаби дури 21 кг за само два месеци, и тоа во седмата деценија од животот.

Вишокот килограми го ‘заработив’ додека бев кај ќерка ми во Америка. Тамошната култура на исхраната одлично се вклопи со мојот хедонизам. Но токму тој вишок ме мотивира да се поврзам со војникот во себе и два месеци да се придржувам до строг режим на исхрана“, вели пејачката.

Тајната состојка што 1 помогнала на Снежана да ослаби била лубеница.

„Јадев само лубеница и пиев сок од неа, и така ослабнав 21 килограм“, открива Сежана.

Освен диетата до која стриктно се придржувала, фолк-пјачката трипати неделно вежбала со личен тренер.

Имам тренер кој работи со мене два до трипати неделно. Земајќи предвид дека бев спортистка во младоста, внимавам да бидам во добра кондиција. Поради работата со која се занимавам, моето животно темпо знае да биде доста брзо. Умеам да бидам дисциплинирана и по потреба да практикувам некој посебен режим на исхрана. Сега најмногу сум насочена кон јакнење на имунитетот, па комбинирам разновидна исхрана со пешачење. Тоа ми годи“, заклучува Снежана.

Latest News

(Видео) Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ побара поништyвaње на одлуката за ДУП-от во Расадник и отпочнување на нова транспарентна постапка

Сoветничка група на „ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за обнова на Македонија“ во општина Кисела Вода на денешната седница побара надополнување...

Видеото кај се тепaaт Роми од полицајци се kpиело три дена во станица

Вечерва во „24 анализа“ гостуваше Елвис Шаќири од институт за истражување и анализа на политики „Ромалитико“ кој што посочи дека годинава има зголемување на...

Само во „Аџибадем Систина“: За прв пат во Македонија нов ПЕТ/КТ Discovery IQ апарат

ПЕТ Центарот во „Аџибадем Систина“ располага со ПЕТ/КТ Discovery IQ апарат. Нова најсовремена ПЕТ/КТ камера од производителот GE. Се работи за интелигентен апарат...

Димитров со „европска“ маска

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров и хрватската амбасадорка во земјава, Нивес Тигањ денеска оствариле средба на која ги разгледале можностите за проширување...

Демант од Турција: Турските власти нeгиpaат дека собориле ерменски вoeн авион

Претставникот на турскиот претседател, Фахретин Алтун денес нeгираше дека турскиот ловец го соборил авионот на ерменските воздухопловни сили во воздушниот простор на таа земја. Азербејџанското...

More Articles Like This