За 6 минути украдоa 5 милиони долари од авион!

  • March 10, 2018

Пет арамии за само 6 минути украдоа околу 5 милиони долари од авион на компанијата Луфтханза.

Грабежот се случил во понеделникот, откако авионот кој летал од Цирих, слетал на теретен аеродром во Сао Паоло, пренесува Дојче Веле.

Како што се наведува, арамиите до авионот дошле со пикап автомобил на кој се наоѓало лого од безбедносната компанија Бринкс, а работниците претходно ги задржале.

Бразилските медиуми пренесуваат дека никој од припадниците на обезбедувањето во таа прилика не е повреден.

Претходно «
Следно »