ЗЕКИРИ СО ПОФАЛБИ ЗА ШЕФОТ: Нема поголем демократ од Заев

  • April 29, 2019

Пратеникот и потпретседател на СДСМ, Мухамед Зекири, во разговор за МКД.мк вели дека некои функционери од партијата, вклучувајќи директори, министри и градоначалници, летнаа во облаци и, за жал, заборавија дека таму се по заслуга на граѓаните.

Тој смета дека ваквите изјави нема да му наштетат затоа што „поголем демократ од нашиот претседател Зоран Заев верувајте дека нема“.

Претходно «
Следно »