September 26, 2020, 8:52 am

Зеколи за CДCM: Бaндa пpeвapaнти

Поврзано

Мицковски: Влада која дојде преку народни пpoтести на власт сега врши полициски пpитиcок кон младите

Македонскиот огранок на „Петоци за иднината“ (Fridays for Future) заедно со Сојузот на средношколци и Универзитетското студентско собрание при...

Од незадоволително кopyптивна сме станале задоволително кopyптивна држава

Ивор Мицковски, политички аналитичар смета дека Македонија од незадоволително коруптивна станала задоволително коруптивна држава. Сме имале напредок во борбата со...

Тасевски кон власта: Ние сме глyпи, не вие, cтaпoви тpeба и на yлицa

Куп деца немаат лап топ да следат онлајн настава. Јас имам три деца, еден лап топ. Другиот е расипан...
- Advertisement -

Aналитичарoт Арсим Зеколи вечерва на фејсбук објави петнаесетина жестоки прашања, поттикнати, од како што вели, „сдсмовските заштитници на владеењето на правото“.

„Сдсмовските заштитници на владеењето на правото од клетата ДУИ редовно ми предизвикуваат ефекти на пет пилули виагра. Па сега морам да ги општам јавно со прашања: ДУИ ли ги бираше катето и фатето и димето во СЈО? ДУИ ли отвараше 1тв? ДУИ ли се среќаваше со Дака? ДУИ ли се клањаше пред Боки13? ДУИ ли правеше меѓународни сојузи? ДУИ членови ли се на листата на Боки како осомничени за криминал, рекет, корупција? ДУИ ли го донесе Анѓушев? ДУИ ли ги избрка Тевдо, Рилинд, Бранимир од Финансии? ДУИ ли го насади Нинчето на нивно место? ДУИ ли одбиваше ветинг?

ДУИ ли ослободуваше убијци на бебиња? ДУИ ли насади среде влада пола белградско подземје?

ДУИ ли го пушти Грујо во Пешта? ДУИ ли го амнестира доктор смрт? ДУИ ли присвојуваше нво-а?
ДУИ ли е виновна за офанзивата на клиентела керберите на Заев контра СДСМ? Ма кога СДСМ ќе почне да држи лекции и пишува за владеење на право… фуј бе! Банда преваранти која и ДУИ ќе ни ја омили. Дабл фуј!“, пишува Зеколи.

Latest News

Стапчиња со кашкавал и маслинки

Стапчиња со кашкавал и маслинки 500гр брашно 1 лажиче Сув оквасец 1 јајце 200 мл јогурт 2 лажици зејтин 150 гр кашкавал 100 гр маслинки 1 лажиче...

Пpoтecт пpoтив пoлициcкaтa бpyтaлнocт во Битола

Повеќе граѓански организации за денеска во Битола најавија протест против полициската бруталност, за кој повод е завчерашниот инцидент во кој полицајци претепаа тројца битолчани...

(Видео) Tpaгичнo: Бpoјoт на зaгинaти во yкpaинcкиoт aвиoн ce иcкaчи нa 25, двajцa ce бopaт зa живoт

Бројот на загинатите во падот на украинскиот воен авион во североисточната Харковска област порасна на 25, соопштија од Канцеларијата на украинскиот јавен обвинител. „Според прелиминарните...

Невреме во Црна Гора, некои градови се под вода

Силно невреме ја погоди Црна Гора. Котор и Тиват се под вода, а дождот создал проблеми во Цетиње. Силен дожд, кој во текот на ноќта...

Ова кога треба да расчистиш низ дома, па ти помага татко ти

Ова кога треба да расчистиш низ дома, па ти помага татко ти

More Articles Like This