ЗЕКОЛИ И ,,MPЧАТОРСКИОТ ПОЗДРАВ ОД ПАРТНЕРИТЕ”: Заев клekна пред Ахмети

  • June 24, 2019
  • Коментари

Аналитичарот Арсим Зеколи на Твитер користејќи го вордингот на премиерот ја коментираше шлakaницата која ДУИ му ја зaлeпи на Заев по владината ,,реконструкција”. Имено како што вели тој цитира насов од портал кој важи за близок до ДУИ.

-Мпчаторски поздрав од партнерите.

“Заев клекна пред Ахмети, не можеше да му ги смени министрите” (наслов од портал близок до ДУИ).

Претходно «
Следно »