ЗЕКОЛИ: Ние баравме правда, вие Заев, сега сликајте се со Фата Лукас

Поврзано

И ПОКРАЈ СТРОГИТЕ МЕРКИ: Бројот на заразени надмина две илјади

Вкупниот број на заразени со корона вирусот во Македонија надмина две илјади, односно достигна вкупно 2014 од почетокот на...

ЖИВОТОТ НИКОГАШ ПОВЕЌЕ НЕМА ДА Е ИСТ?: Евентуален повторен пик би ги вратил строгите рестрикции, вели Филипче

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави попуштање на дел од рестриктивните мерки, воведени како резултат на корона кризата. Во...

KOНЕЧНО ЌЕ МОЖЕМЕ КОГА САКАМЕ ДА СЕ ДВИЖИМЕ: Од денеска целосно се укинува полицискиот час

Од денеска целосно престанува да важи Одлуката за забрана и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на...

По последните случувања околу Специјалното Јавно Обвнителство и одлуката на Врховниот суд дека СЈО не може да поднесува обвиненија по истекот на рокот од 18 месеци, аналитичарот Арсим Зеколи коментира:

-До згрозените за кинењето на СЈО: језик зад зубе! Додека баравме правда, Вие го баравте Заев. Го добивте Заев. Сликајте се сега со Фата Лукас, пишува тој.

Актуелно

KOНЕЧНО ЌЕ МОЖЕМЕ КОГА САКАМЕ ДА СЕ ДВИЖИМЕ: Од денеска целосно се укинува полицискиот час

Од денеска целосно престанува да важи Одлуката за забрана и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на...

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

РУСКОСКА: Јанева ја избра страната на злoтo, торбата Луј Витон завршила кај родителите на Јовановски

Катица Јанева уште е во филмот на Чарлиевите Ангели, со овије зборови обвинителката Вилма Рускоска, ги почна завршните зборови за предметот „Рекет“. Според неа, Јанева...

Повеќе вести