November 28, 2021, 10:13 am

Зеколи: СДСМ и ДУИ можеби се извлeкоа, но потонaa Заев и Груби, кампањата на фурање оптимизам на стepoиди им се врати како бумеранг

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

СДСМ и ДУИ можеби се извлекоа, но потонаа Заев и Груби, анализира политичкиот аналитичар Арсим Зеколи, кој го спореди лидерот на СДСМ со Никола Груевски.

СДСМ и ДУИ можеби се извлекоа, но потонаа Заев и Груби и нивните „рекомпонирања“ на партиите според сопствен терк, на сметка на членство и граѓните. Кампањата на фурање оптимизам на стероиди среде општо назадување им се врати како бумеранг. А Заев го сместија рамо до рамо со НГ, пишува Зеколи.

Latest News

Coпственикот на „Беса Транс“ без никаков cpaм за сериозните пропусти, се огласи на Фејсбук, повикувајќи се на Алах: Овие тестови се од Алах,...

Сопственикот на автопревозникот Беса Транс, Беким Хаџиу, синоќа на Фејсбук им изрази сочувство на семејствата на жртвите од сообраќајката...

More Articles Like This