ЗЕКОЛИ СО КРИТИКА ЗА ВЛАДИНИТЕ МЕДИУМИ: На 40 дена помен по Референдумот и ќотекот, фураат анкета во која повторно најавуваат победа

Поврзано

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден...

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за...
- Advertisement -

Аналитичарот Арсим Зеколи жестоко ги критикуваше провладините медиуми и нивната последна ,,анкета” за рејтингот на партиите. Тој забележува дека навистина не може да ги разбере медиумите на Бихаќчка кои на 40 дена помен од неуспешниот референдум за промена на името и огромниот пораз кој го доживеа власта, повторно промовираат фејк анкети во кои најавуваат огромна победа на власта.

-Кој ќе им го фати умот на медиумиве од Бихаќчка! На точно 40 дена помен по Референдумот и ќотекот, фураат анкета во која повторно најавуваат победа со максимум од минимум. Па ово нема ни у ДУИ бре, пишува Зеколи на Твитер.

Latest News

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден...

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за враќање на Груевски и ништо...

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за ВМРО-ДПМНЕ дека било здружение замислете...

Разочарувањето кај народот од политичарите е огромно, бидејќи преку ноќ се збогатија на грбот на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека во Македонија најголемо е разочарувањето во...

More Articles Like This