Земјотрес го стреcе регионот утринава

  • December 23, 2018

Земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтерова скала е регистриран утринава во 07:33 часот, во регионот Вршац.

Интензитетот на земјотресот е проценет на 6 степени според Меркалијева скала.

Земјотресите со ваков интензитет може да прездизвикаат оштетувања на објектите во епицентралната област.

Претходно «
Следно »