Земјотрес од 4,1 степени го потресе островот Крит

  • January 4, 2018
  • Коментари

Земјотрес од 4.1 по Рихтер е забележан оваа вечер јужно од грчкиот остров Крит.

Според Институтот за геодинамика во Атина, епицентарот на земјотресот бил во Средоземното Море, 42 километри јужно од брегот на Крит и 377 километри југоисточно од главниот град Атина.

Нема информации за жртви или материјална штета како резултат на земјотресот.

Претходно «
Следно »