Земјотрес од 5 по Рихтер во Грција

Поврзано

ОСМАНИ КОНТРА СДСМ: Не може полицијата да го покрие секој квадратен метар од државата

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи во гостувањето на „Топ Тема“ на телевизија Телма истакна дека не може полицијата...

АНДОНОВСКИ: Филипче многу лошо ја менаџира состојбата со корона вирyсот тоа го докажува големиот број на зaразени во земјата

Според сите параметри Македонија е на дното според направени тестови само во Албанија и Бугарија имаат полоши резултати од...

ЗАЕВ СО ЗАКАНИ ЗА ДУРЛОВСКИ?!: Го атакуваат мојот избор да го бранам Македонското во сопствената татковина

После бројни напади во изминатиот период за кои не сум проговорил, одлучив јавно да објавам за денешниот кој беше...

Земјотрес со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала е регистриран во Јонското Море попладнево, пишува на официјалната веб-страница на Европскиот Медитерански Сеизмички Центар (ЕМСЦ)

Епицентарот на земјотресот бил 289 километри западно од грчката престолнина Атина и на 40 километри западно од популарниот туристички остров Закинтос, два километри под земјата.

Актуелно

НЕ СЕ 67 ТУКУ 76 НОЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Дури 52 се од Скопје!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 885 тестирања, а регистрирани се 76 нови случаи...

И КАТИЦА ПРОПЕА: Се менувал член во законот за Заев да добие ослободителна пресуда за „Поткуп“, обвинителката во целост се согласува завршните зборови на...

Екс обвинителката Катица Јанева во заршните зборови за случајот рекет ги покажа своите гласовни способности и пропеа изнесувајќи низа на скандалозни тврдења. Јанева во своето...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

Повеќе вести