September 20, 2020, 6:50 pm

Земјотрес попладнево ја потресе Македонија

Поврзано

Поради дeфект утре голем дел од Скопје бeз струја

Без струја утре од 9 до 11:30 часот ќе останат корисниците од улицата Волгоградска, зграда 1 и 2...

Пopaди дeфeкт на yлицaтa „Индира Ганди“, бeз вoдa дeл oд Шуто Оризари

Поради дефект на водоводната мрежа на улицата „Индира Ганди“ бб, кај Затворот, без вода од 10 часот се дел...

ВИДЕО: Голем шумски пoжap на планината Стогово

Голем шумски пожар повеќе од пет часа беснее на планината Стогово во Општина Центар Жупа, пренесува Сител. Последното село кое...
- Advertisement -

Земјотрес од 3,7 степени по Рихтеровата скала беше почуствуван во Источна Македонија.

 

Според Европскиот сеизмолошки центар, земјотресот бил на 5 килмотери северо-западно од Пехчево и 10 километри северо-источно од Владимирово, на 2 км длабочина.

Еден час претходно, на овој земјотрес му претходел и помал земјотрес од 2,7 степени.

Latest News

Тачи на средба со Ердоган во Турција

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска го прими во палатата Вахдет во Истанбул претседателот на Приштина, Хашим Тачи, а...

По Косово, Гренел во вторник во посeта и на Србија

Специјалниот пратеник на претседателот на САД за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, ќе пристигне во Белград во вторник, на 22 септември, пренесуваат...

(Видео) Ечеше македонската химна: Игор Стефановски Иџе победи на „Валелунга“

Игор Стефановски – Иџе запиша победа на патеката „Валелунга“ во рамки на ТЦР-шампионатот во Италија. Најдобриот македонски автомобилист стартуваше од седмата позиција, но на...

Потрошувачките кредити може да поскапат, се враќаат стeчаите: Престануваат да важат повеќе вонредни уредби

Повеќе уредби со законска сила кои беа донесени поради здравствената криза важат 90 дена по престанувањето на вонредната состојба. Последната вонредна состојба заврши на...

СДСМ и нејзините коалициони партнери можеби зaбopавиле, но опoзицијата не зaборава за ветеното, неcтореното, а излaжаното

Септември поминува а од третиот пакет на мерки за подршка на стопанството од страна на влатада „ни ал, ни абер“. СДСМ и нејзините коалициони...

More Articles Like This