September 28, 2021, 10:58 am

Земјотpeс го потpeсе Скопје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во точно 23.07 часот доцна вечерва, земјотрес со јачина од 3.3 степени по европската нанеосеизмичка скала го потресе Скопје.

Епицентарот на земјотресот бил на 27 километри од Скопје во близина на Македонско-Косовската граница кај Качаник на длабочина од два километри.

Latest News

Д-р Петличковски: Тpaтa дoзa нeмa да coздaде кoлeктивeн имyнитeт – сѐ yштe имa лyѓe кoи нe пpимилe нитy eднa

Директорот на Институтот за имунологија Александар Петличковски вели дека третата доза нема да помогне во зголемување на колективниот имунитет...

More Articles Like This