October 21, 2021, 12:24 pm

Земјотpec ја стрece Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Земјотрес со јачина од 3,2 степени по рихтер попладнево беше регистриран во Македонија.

Епицентарот е во близина на Мавроското езеро, а јачината е 3,2 на длабочина од 2 километри.

Изминатиов период има серија на земјотреси во мавровскиот регион.

Вчера земјотрес со јачина од 4 степени по рихтер беше регистиран и во Албанија.

Latest News

(Фото) Македонски навивач експлодиpaше од радост на Олд Трафорд – го развеа знамето од Кутлеш веднаш зад Роналдо

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се кренаа јуначки после непријатната негатива од 0:2 против незгодната Аталанта. Но потоа следуваше феноменален...

More Articles Like This