November 28, 2021, 7:18 pm

Земјотpec ja cтpece Македонија – eпицeнтapoт бил вo Bиницa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вчера доцна вечерта е регистриран земјотрес во Македонија. Според информациите на ЕМСЦ, земјотрес со јачина од 2,2 степени по рихетер регистриран е во Македонија.

Според податоците од сеизмолошките центри, станува збор за земјотрес со епицентар во Виница.

Земјотресот со послаб интензитет го почувствувале и жителите на Кочани.

Станува збор за редоцна сеизмичка активност.

Latest News

Ништо од оставkата: Заев останува премиер, оставkата ќе ја активира дури откако ќе види како ќе одат преговорите со Бугарија

Прво да завршат преговорите со Алтернатива, да се види како ќе одат преговорите со Бугарија, па дури тогаш премиерот...

More Articles Like This