October 24, 2021, 8:41 am

Земјoтрес синоќа го пoтрeсе Лос Анџелес и околината

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала го потресе синоќа Лос Анџелес и околината, објави Американскиот сеизмолошки институт.

Земјотресот, кој се случи околу 20 часот по локално време, најмногу се почувствува во градот Карсон и се работи за умерен земјотрес, пренесува Ројтерс.

Засега нема извештаи за материјална штета или повредени.

Latest News

Извештај на ЕК за Македонија: Кopyпциjaтa e pacпpocтранета во многу облacти и ocтaнувa пpaшaње нa зaгpижeнocт

Земјата има одредено ниво на подготвеност, односно е умерено подготвена да го примени правото на ЕУ и европските стандарди...

More Articles Like This