Зидан поставил два услова на Челзи

  • February 18, 2019

Францускиот тренер Зинедин Зидан можеби ќе се согласи да го предводи Челзи под два услови, пишува „The Sun“.

Првиот услов се однесува на буџетот за засилувања. Тој би сакал да добие барем 220 милиони евра за трансфери.

Вториот услов на Зидан до раководството на „сините“ е, во тимот да остане играчот од средниот ред, Еден Азар.

Претходно, Зидан работеше во Реал Мадрид. Со „кралскиот клуб“ трипати по ред ја освои Лигата на шампионите.

Во моментов Челзи е предводен од Маурицио Сари. Тимот по 26 круга од шампионатот на Англија е на шесто место во табелата.

Претходно «
Следно »