October 31, 2020, 6:06 am

Зидан: Среќен сум со играчите што ги имам

Поврзано

Xaoc на твитер: Бapca го пpoвоцираше Јуве, ниту италијаните не останаа должни

Осоколени по победата на синоќешното гостување кај Јувентус (2-0) во меч од 2. коло од Лигата на шампионите (ЛШ),...

Ноле е новиот kpaл: Ѓоковиќ го cpуши pekopдот на Надал

Рекордите со кој Новак Ѓоковиќ од ден на ден ги руши нема крај, а сега на крај од годината...

Борко тpгнат од македонската репрезентација

Борко Ристовски нема да биде во составот на македонската репрезентација на почетокот од новиот квалификациски циклус и дуелите со...
- Advertisement -

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан откри дека тимот нема намера да привлекува нови играчи низ тековниот преоден рок. Синоќа „кралскиот клуб“ оствари тешка победа, откако го совлада Реал Бетис со 3:2.

Голот од пенал на Серхио Рамос на крајот од натпреварот го донесе првиот успех во сезоната за Реал Мадрид против тимот од Андалузија, кој на крајот остана со 10 лица. После натпреварот, Зидан беше прашан дали ќе земе нови играчи, откако шпанскиот шампион имаше тивко трансфер лето, дозволувајќи им на Хамес Родригез, Герет Бејл и Брахим Дијаз да го напуштат тимот.

– Нема да има нови засилувања. Ние веќе разговаравме за ова. Среќен сум со играчите што ги имам. Ги имаме овие играчи и ќе се обидеме да направиме успешна сезона. Кога заостанувате во резултатот, тешко е да се промени динамиката на натпреварот, но ние го сторивме токму тоа денес. Треба да го правиме ова од време на време. Имавме многу шанси и луѓето велат дека не даваме доволно голови. Денес постигнавме три гола и можевме да постигнеме и повеќе. Горд сум на играчите, одигравме брилијантно. Ние мора да продолжиме во истиот дух, додаде Зидан. (МИА)

Latest News

Расте црниот биланс: Бројот на зaгинaти во Турција се искачи на 20, повpeдени околу 800 лица

Бројот на mpтви во Турција расте по рaзорниот зeмјотрес. Според последните информации на министерот за животна средина и урбан...

Даниловски бара да се прeцизира кога мора да се носи маска

Епидемиологот Драган Даниловски во дебата за „360 Степени“ даде неколку сугестии до Комисијата за зaразни болeсти за подобро да се спрaвиме со пaндемијата и...

(Видео) Xaос во Барселона: Cyдири меѓу дeмонcтpaнтите и пoлицијата на пpoтестите пpoтив рecтриктините мерки

Демонcтрантите кои се прoтиват на рестриктините мерки за cyзбивање на пандeмијата на вируcот корона во Шпанија се cyдрија со полицијата на улиците на Барселона. Педесет...

Необичен феномен: Сина месечина ќе се појави на небото на 31 октомври

Небото во ноќта од 31 октомври спрема 1 ноември ќе биде осветлено со „сината месечина“, односно втора полна месечина во период од 30 дена....

Голема финансисkа добивка за неколку хороскопски знаци во текот на ноември

Астрологот Павел Глоба вели дека во месецот кој е пред нас дел од хороскопските знаци ќе почнат да се збогатуваат. Проблeмите со парите за...

More Articles Like This