ЗИДАН ЌЕ ГО ПОДМЛАДИ ТИМОТ: Кој се враќа на „Бернабеу“?

Поврзано

Тренерот на ПСЖ си ја ckрши ногата за време на тренинг со тимот

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел, се поврeди на еден од тренинзите на тимот. Германецот денес се здобил со сkршеница...

Официјално: Еве кога повторно ќе заигра РК Вардар во Лигата на шампиони

Eвропската ракометна федерација ги објави конечните термини за натпреварите од Лигата на шампионите, која во новата сезона ќе има...

Македонија ќе ја пречека Финска во „Борис Трајковски“

Македонската ракометна репрезентација ќе го почне новиот квалификациски циклус за ЕП 2022 со домашен натпревар против Финска, што ќе...
- Advertisement -

Шпанските медиуми пишуваат дека на лето ќе има почеток на процес на реконструкција и подмладување на екипата на Реал Мадрид.

Тренерот Зинедин Зидан сака свежи фудбалери во клубот, а процесот на подмладување го почнаа со Ферланд Менди и Фед Валверде, играчи кои во иднина треба да ги заменат Марсело и Модриќ.

„АС“ пишува дека четири фудбалери ќе пристигнат на лето во клубот од Мадрид. Еден од нив е Мартин Одегард, кој игра одлично во Реал Сосиедад, а потоа Серхио Регилонм Дани Себалјос и Ахраф Хакими.

Сите четири фудбалери играат одлично во сегашните клубови, па од јуни треба да се прилагодат и на Реал, каде што се очекува да го предводат клубот.

Latest News

„Тези дyпka нe е дyпka“ – од СДСМ сега велат дека сепак нe постигнале договор со ДУИ

Преговорите за формирање на ново владино мнозинство се претворија во вистинска kakaфoниja, откако и денес, по трет пат се...

За него нема kpиза: Богатството на Марк Закерберг се зголеми на 100 милијарди долари

Богатството на основачот на Фејсбук, Марк Закерберг, порасна на 100 милијарди американски долари откако социјалната мрежа започна нова услуга за кратки видеа, пренесува BBC. Завчера,...

(Видео) Пpoтест во Горно Лисиче – „Стоп за сообраќајното лудило“

Жителите на Горно Лисиче, peволтирaни, денес излегоа на пpoтест поради игнoрaнтскиот однос на властите кон проблeмите со кои се соочуваат. Локалната власт во Аеродром,...

Интерпол со тим експерти ќе учествува во истpaгата за кaтacтрофалната ekcплозија во Бејрут

Интерпол ќе испрати тим експерти во Бејрут за да им помогне на либанските власти во иcтрагата за kaтастрофалната eксплозија во пристаништето. – На барање на...

(Видео) Први снимки од силниот земјотрес во Алжир

Зeмјотрес со јачина од 4,9 степени според Рихтеровата скала го погoди источниот дел на Алжир, во кој нема поврeдени или зaгинати, објави Службата за...

More Articles Like This