Зимскиот распуст за учениците продолжен до 23 јануари

  • January 12, 2017
  • Коментари

Зимскиот распуст за учениците ќе биде продолжен за пет дена, односно наместо на 18 јануари распустот е продолжен до 23 јануари, ваква одлука донесе комисијата за заразни болести.

fvewgerhrt

Ваквата одлука е прифатена и е донесена поради намалениот број на грипосани граѓани од таа возраст. Со цел да се намали бројката на грипосани граѓани од вечерва ќе се врши дезинфекција на јавните автобуси.

Претходно «
Следно »