ЗИНИ ЗЕМЈО ГОЛТНИ МЕ: Зошто Рада не го сакала Васко во Америка?

Поврзано

ЏАБЕ ФРЛЕНИ ПАРИ: Апликацијата „Стоп корона“ досега не открила ниту еден случај на корона вирус

Мобилната апликација која Министерството за информатичко општество и администрација и Владата ја промовираа како една од главните алатки за...

ИМАМЕ СО ШТО ДА СЕ ГОРДЕЕМЕ: Македонското младинско таеквондо во светскиот врв

Дамјан Трајковски од ТК Кобра, јуниори категорија 78+ кг се наоѓа на четвртото место на светската ранг листа во...

Читам обвиненија: Зошто амбасадорот во Вашингтон, Васко Наумовски не се сретнал со министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска, за време на нејзината официјална посета на Пентагон?

Одговорот е: Радмила Шеќеринска не сакала тој да биде со неа, за да не слуша што таа “продава” и зборува за Македонија.

Логички и едноставно. Впрочем, сите носители на јавни функции кои се против промена на името на државата и идентитетот на нацијата, а важни се во фазата на договорот за велепредавство меѓу Заев и Ципрас, се дискредитираат, суспендираат и елиминираат.

На амбасадорот Васко Наумовски ништо не му фали, тој си кажа што мисли за барањата на Атина за промена на името на државата и идентитетот на нацијата, и веднаш беше “суспендиран”…

Зини земјо голтни ги…

 

Пишува
Тодор Петров

Актуелно

ФИЛИПЧЕ: Во Македонија имаме 180 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19. - Скопје 109 - Куманово...

КАТАСТРОФА: 177 нови случаи на коронавирус во Македонија!

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1245 тестa. Истовремено, 8 пациенти се излекувани,...

МАКЕДОНИЈА КАКО АФРИЧКА ЗЕМЈА ПО БРОЈОТ НА НOВOЗAРAЗEНИ ДЕНЕС: Канал 5 јавува за нови 160 cлyчaи

Нашиот извор кој сака да остане анонимен а е од здравствениот систем вели дека и самите работници се вчудоневидени од растот на бројките на...

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека ако не одговараш барем нема...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

Повеќе вести