ЗИЈАДИН СЕЛА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ: Албанската дијаспора го повикува Ахмети да престане да биде „пpocтитука“ на СДСМ и да го поддржи Зијадин Села!

  • February 19, 2019
  • Коментари

Албанските медиуми пренесуваат дека единствен прифатлив кандида за претседател на државата според албанската дијаспора би бил лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села


„Дојде време Али Ахмети да превземе одговорност за Албанците и да му се спротивстави на Зијадин Села наместо да ја игра улогата на ‘пpocтитутка’ на СДСМ“ – стои во текстот објавен на порталот на албански јазик „ИНА“.

Од порталот додаваат дека Али Ахмети и ДУИ му служат на СДСМ како оправдување за штетните политики против Албанците и повикуваат конечно лидерот на ДУИ да излезе на отворено и да не се крие, и да ги измери силите со Зијадин Села.

Претходно «
Следно »