ЗЛОУПОТРЕБА НА УБК ОД СТРАНА НА ОЛИВЕР И ЗАЕВ: Кандидат за градоначалник на БЕСА во Чаир бил прислушкуван од полицијата!

Поврзано

(Видео) Ќе работиме со двојно повеќе cили за да ги средиме состојбите, да oбeзбeдиме обнова во секоја света во општеството

Математично прецизно ќе стигнеме до целта, развиена држава со луѓе кои имаат повеќе можности, повисок стандард и повеќе пари....

(Видео) Ќе oбeзбeдимe плус 50 проценти на плата на сите здравствени работници како награда за трудот и пoжpтвувaноcтa во cпрaвувaње со кoрoнaвиpycот

Денеска сме во посета на Штип, на последниот ден од кампањата, што туку завршивме со трибината со здравствени работници,...

(Видео) Костовски – За татковината се работи

Кандидатот за пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ во втората изборна единица денеска порача дека граѓаните пред нив имаат само една опција,...

Зеќирија Ибрахими од БЕСА, кандидат за градоначалник на Општина Чаир, тврди дека бил прислушуван со одобрување на власта и смета дека тоа го преќутуваат министерот за внатрешни работи, министерот за правда, јавното обвинителство и народниот правобранител.

-Денеска повторно се чувствувам незаштитен од сите страни, иако ден порано побаравме од надлежните органи да ги превземаат сите потребни мерки. И покрај фактот дека сите тие институции се запознаени со случајот, и покрај тоа што портали познати како блиски до ДУИ ги објавуваат без никаков страв и срам моите коресподенции, досега никој ништо не преземал. Почитувани, тие кои посегнале по мојата приватност, не се анонимни, не се портали на кои не им се знае сопственикот, тие имаат име и презиме и сите ние знаеме дека тоа се прави за сметка на ДУИ во контекст на локалните избори, а јас уште се чувствувам незаштитен – вели Ибрахими.

Вели дека власта на СДСМ и ДУИ е запознаена со следењето на неговите комуникации иако ветиле дека масовното прислушување никогаш нема да се повтори.

Ибрахими бара заштита од безбедносните органи и органите на правда во државата, но и од меѓународната заедница, бидејќи како што вели, станува збор за класично прислушување зад кое стојат СДСМ и ДУИ.

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Крива Паланка

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, вечерва оствари средба со жителите на Крива...

(Видео) И Ники пролупа, не е лесно кога треба да одговараш за велепpeдавство

Досега невидено издание во јавноста на министерот за надворешни работи Никола Димитров кој на вчерашниот предизборен митинг на СДСМ покажа многу емоции кои досега...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Кратово

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, и кандидат за премиер на Република Македонија, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со жителите на Кратово. Следете го во живо неговото...

(Видео) Избришана последната “бoмбa” со “кoмбинaциитe” на Заев за промена на името

Видео платформата Јутјуб од непознати причини го урнала профилот од кој беше објавена последната бомба за Зоран Заев во која тој зборува како се...

МИХАИЛОВ : Додека криминалот и поткупот со дрва влегува во финалната фаза, првиот шумски полицаец парадира на партиски средби!

Дали и во кое својство првиот човек на шумската полиција и тоа во работно време парадира покрај генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, а...

Повеќе вести