Значајна победа на Пандев со Џенова пpoтив конкурентот за опстанок Лече

Поврзано

(Видео) Ceкoja чecт: Пандев ce зaпишa вo иcтopиjaтa нa Cepиja A co 100 пocтигнaти гoлa

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев се запиша во историјата на италијанската Серија А со постигнати 100 голови. Во...

Неверојатно достигнување: Јубилеен 100ти гол за нашата гордост Пандев

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев уште еднаш ја покажа својата класа во Серија А. Гранде Пандев за само...

Најдобрата mакедонската сyдиска двојка ќе суди на Олимписките игри во Токио

Најдобрата македонска судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе бидaт дел од уште еден голем настан, а тоа...
- Advertisement -

Тимот на Џенова за кој настапува капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, вечерва извојува тешка, но многу важна победа во 34. коло од Серија А. Совладан е Лече со 2:1. Токму Лече е еден од конкурентите на Џенова за опстанок во лигата.

Пандев иако не постигна гол, повторно беше еден од најдобрите во својот тим. Македонецот му асистираше на Санабрија при првиот гол за Џенова, ги разигруваше соиграчите и ја оправда довербата на тренерот Давиде Никола кој го остави на теренот речиси цел натпревар.

На четири кола до крајот на првенството во Италија, Џенова е на „безбедното“ 17. место со 33 бода, Лече е во зоната на испаѓање со 29, Бреша е само со теоретски шанси за опстанок со 24 бода, а испаднат од поодамна е СПАЛ.

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...

More Articles Like This