December 8, 2021, 5:11 am

ЗНАЧИ КОЈ ПРЕВАРАНТ Е МИЛА ЦАРОВСКА: По лажгите за повисоки пензии, сега Мила вика дека не смеело да се организираат референдуми!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Значи кој преварант е Мила Царовска, на моменти го достигнува и Рашковски. По лажгите дека ќе имало повисоки пензии, сега Мила вика дека не смеело да се организираат општински референдуми за нејзините кампови за бегалци на денот на локалните избори, пишува во својот ФБ статус новинарот Цветин Чилиманов.

Тој понатаму наведува дека:

-Причината, според Мила, е дека не смееле да се трошат непланирани пари пред избори. На СДС, кои преку Рашковски и неговиот кум го прегазија правилото дека да не смее да има предизборни именувања и разрешувања, сега божем им стана важен законот. А на дете од две години му е јасно дека најефтино е општински референдуми да се организираат на денот кога и онака има локални избори – со еден трошок граѓаните ќе можат да се изјаснат за се што им е важно. Луѓе, овие се фатени живи. Имаат дадено ненормални ветувања на нивните странски газди и сега не знаат како да се извадат, пишува во статусот Чилиманов.

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This