January 28, 2021, 2:38 am

„Зоки се пофали дека ќе ја добиеме кинеската вакцина за која се тврди дека ефикасноста и е едвај 50%“

Поврзано

Тасевски: Според големата Финска Реформаторка родот е флуиден, легнуваш како машко, се будиш како девојче

Актерт Сашо Тасевски реагираше на контроверзните реформи во образованието кои власта планира да ги спроведе во најкраток можен рок. „Наскоро...

Ковачки до Шекеринска: Вoeни лица што се шарени peволуционери, а фарбаа и кршеа и сега се кај неа на раководни позиции, во која категорија...

Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ реагираше на најавата на Шекеринска за новиот закон за забрана на политичко дејствување надвор од...

Ковачки: Шекеринска конечко призна дека погpeшила, заради тоа немаме вoeн претставник во НАТО

По 11 дена инсистирање и притисок, министерката за одбрана Радмила Шекеринска собра храброст и ја призна грешката во процедурата...
- Advertisement -

Политичкиот аналитичар Ивор Мицковски на Фејсбук ја коментира изјавата на премиерот Зоран Заев дека Македонија ќе добие вакцини против ковид-19 од Кина, додавајќи дека вестите од Бразил велат дека ефикасноста на тие вакцини е многу пониска од она што го тврдат Кинезите.

Зоки се пофали дека ќе сме добиеле вакцини од Кина.
Лоши вести од Бразил каде веќе се употребува, ефикасноста е далеку пониска од тоа што тврдат Кинезите, негде едвај 50%.
А исто се пофалија нашите власти кои инаку не можат две вакцини да скрпат, дека граѓаните немало да имаат право на избор која вакцина ќе ја примат.
Ај ќе видиме кој ќе биде таа среќа, ако и тие воопшто дојдат, коментира Мицковски.

Зоки се пофали дека ќе сме добиеле вакцини од Кина.Лоши вести од Бразил каде веќе се употребува, ефикасноста е далеку…

Posted by Ivor Mickovski on Wednesday, January 13, 2021

Latest News

Тасевски: Според големата Финска Реформаторка родот е флуиден, легнуваш како машко, се будиш како девојче

Актерт Сашо Тасевски реагираше на контроверзните реформи во образованието кои власта планира да ги спроведе во најкраток можен рок. „Наскоро...

More Articles Like This