ЗОРАН ПРОТИВ ЗАЕВ: Лани тврдеше дека сме добиле датум за преговори со ЕУ, сега вели дека во јуни би можеле да добиеме датум

Поврзано

ВИДЕО: Снег во мај е изненадување, а не во јануари

Прогнозите дека деновиве ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец и дека поради релативно ниските...

(Видео) ПУКАНО ВО ШЕФОТ НА НА КАВАЧКИОТ КЛАН: Македонец дел од мафијашката престрелка во Киев

Напаѓачите на шефот на кавачкиот клан Радое Звицер, кој вчера е тешко ранет во Киев, се уапсени и станува...

МОБИНГ ВО МНР: Македонскиот дипломатски синдикат со жестоки критики за Димитров

Последните години, дисциплински постапки во МНР се спроведуваат, речиси исклучиво, против членовите на Македонскиот дипломатски синдикат и неговото раководство....

Ние добивме ветување дека овој јуни би можеле да добиеме датум ако ги исполниме четирите точки, cyдство, јавно обвинитeлcтвo, безбеднocни структури, коpyпција. Досега се сме исполниле, заедно гласавме со опозицијата за овие реформи, рече премиерот Зоран Заев на гостувањето во 1 телевизија.

Заев минатата година во јуни говореше нешто друго, беше категоричен дека Македонија добила датум за преговори и оти ЕУ донела историска одлука.

Заев јуни 2018: Добивме датум за преговори

Заев април 2019: Добивме ветување дека овој јуни би можеле да добиеме датум

Актуелно

Инфектологот Цана: Во просек сега имаме повеќе заразени отколку кога беше воведен полицискиот час

Доколку кривата со нови случаи продолжи со ова темпо во наредните денови, вкупниот број на заразени од Ковид-19 кај...

KOНЕЧНО ЌЕ МОЖЕМЕ КОГА САКАМЕ ДА СЕ ДВИЖИМЕ: Од денеска целосно се укинува полицискиот час

Од денеска целосно престанува да важи Одлуката за забрана и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на Република Македонија. Оваа одлука е донесена...

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

Повеќе вести