ЗОРАН ПРОТИВ ЗАЕВ: Лани тврдеше дека сме добиле датум за преговори со ЕУ, сега вели дека во јуни би можеле да добиеме датум

  • April 4, 2019

Ние добивме ветување дека овој јуни би можеле да добиеме датум ако ги исполниме четирите точки, cyдство, јавно обвинитeлcтвo, безбеднocни структури, коpyпција. Досега се сме исполниле, заедно гласавме со опозицијата за овие реформи, рече премиерот Зоран Заев на гостувањето во 1 телевизија.

Заев минатата година во јуни говореше нешто друго, беше категоричен дека Македонија добила датум за преговори и оти ЕУ донела историска одлука.

Заев јуни 2018: Добивме датум за преговори

Заев април 2019: Добивме ветување дека овој јуни би можеле да добиеме датум

Претходно «
Следно »