January 16, 2021, 10:34 am

Зошто Заев отфpли постигнување на национален консензус и зошто се плаши од национално единство во разговорите со Бугарија?

Поврзано

Oткaкo нe и ycпea мaнипyлaциjaтa co финcкиoт мoдeл, Царовска caкa пpeдмeтoт иcтopиja дa гo избpишe нa нacилeн тaлибaнcки нaчин

Царовска ако сака и во својот Гучи шал од 370 евра нека ја обвие својата намера за наводни реформи,...

Николоски: Законот за попис на оваа власт мора да биде повлечен, доколку биде усвоен, ВМРО-ДПМНЕ ќе го повика македонскиот народ да собере потписи за...

Вечерва во емисијата “Јади бурек” на телевизија Сонце потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски апелираше дека пописот мора да се...

Николоски: Побаравме отисок од прст за пописот, а не беше прифатено

„Во буџетот има трансфери. Трансфери за пензии, за плати, за здравство, за луѓе кои имаат потреба од социјална помош,...
- Advertisement -

Кадарот Владо Бучковски не е никаков скриен ас на Заев во преговорите, туку очаен обид да се најде жртва кому ќе се препише поразот на политиките на премиерот во заминување Зоран Заев, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ по назначувањето на Бучковски за специјален претставник на македонската Влада за Бугарија.

Назначувањето на Владо Бучковски е и потврда дека во СДСМ врие и на овој начин Заев преку доделување на функции се обидува да најде сојузници да ја зачува својата фотелја бидејќи со погубните политики не само што се доведува во прашање егзистенцијата на премиерското место туку и на претседателското во СДСМ.

Наместо замајување на јавноста со стари и истрошени кадри Заев треба да одговори за што точно тајно преговара со бугарската влада овој викенд и дали е се тргува со историјата, јазикот, македонското малцинство идентитетот.

Зошто Заев отфрли постигнување на национален консензус за ова прашање и зошто се плаши од национално единство во разговорите со Бугарија?, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Latest News

Се биpa нacлeдникoт нa Меркел: Eвe кoи ce вo тpкaтa

Пандемијата со коронавирусот ја принуди ЦДУ да одржи изборно собрание во дигитална форма Христијанско-демократската унија (ЦДУ) на германската канцеларка Ангела...

More Articles Like This