October 28, 2021, 6:27 am

Зошто Путин нема профил на ниту една социјална мрежа?

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Рускиот претседател Владимир Путин нема време за социјални мрежи и е против некој да управува со неговите профили во негово име, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

„Претседателот Путин не сака профилите на социјалните медиуми да ги управува некој друг во негово име, бидејќи верува дека тоа не би било правилно.

Одговарајќи на прашања на рускиот Источен економски форум, Песков рече дека претседателот Путин нема личнен профил на социјалните мрежи и дека причината за тоа е недостатокот на време за такво нешто, пренесе Тасс.

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...

More Articles Like This