Зaвpши нeвpeмeтo – УХMP cooпшти кoгa пoвтopнo дa oчeкyвaмe жeштини

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Утре се очекува сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен и северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 21, а максималната ќе достигне од 26 до 35 степени. УВ=8

Во Скопје, сончево со мала облачност и умерен до засилен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 30 степени.

Во наредните денови следува период на стабилно време, во четврток со умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен и северозападен правец.

Дневните температури ќе бидат без позначителни промени, а утрата ќе бидат посвежи. Позначителен пораст на температурите ќе има од недела.

Latest News

Kaкoв пoтeг: Тpeнepите ce oткaжyвaaт oд пo 10.000 евра и бapaaт cитe пapи Влaдaтa дa мy ги дoдeли нa Дeки

Владата на редовната 92-ра седница донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со...

More Articles Like This