ЗAГPИЖУВAЧКO: Пет cлyчaи на кoрoнaвиpyc во домови за cтaри лицa во Скопје

Поврзано

Мицкоски: Заев си играше со судбината на државата

На вечерната емисија на Алфа телевизија „Заспиј ако можеш“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, порача дека Заев си поигра...

Стојаноска: Уште малку останува, кога ќе се разбудиме мирни, спокојни и со вратена надеж за подобра иднина

Уште малку останува, кога ќе се разбудиме мирни, спокојни и со вратена надеж за подобра иднина. Ова го чекавме....

Јанушев: Заев е најголемиот вирyс на kpиминал и коpyпција, гласајте за реден број 14

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден...

Пет позитивни случаи на коронавирус се откриени во домови за стари лица во Скопје преку скринингот за ковид-19, информираше министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција.

Станува збор за приватен дом за стари лица кој има два објекти во населбата Ченто и во село Кадино.

Министерот информира дека во едниот позитивни на коронавирусот се две штитенички, а во другиот тројца вработени.

Изанализирани се сите контакти и дадени се решенија за изолација – рече Филипче.

Актуелно

Мицкоски: Заев си играше со судбината на државата

На вечерната емисија на Алфа телевизија „Заспиј ако можеш“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, порача дека Заев си поигра...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со граѓаните во Штип

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва е во посета на општина Штип. Тој ќе оствари средба со граѓаните од оваа општина и пред нив...

Само сељаци маваат peкет

Стануваш премиер на Македонија, на држава како што милуваат да кажат членка на НАТО, аспирант за ЕУ и маваш рекет... Каков ли сељак треба...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Пробиштип

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, и кандидат за премиер на Република Макединија, денес оствари средба со жителите на Пробиштип. Следете го во живо неговото...

Не ми се верува, какви peкетари

Заев рекол „марш“, наместо „важи“... „Колега“ Ландов, сигурно си учел дека разговорниот јазик секогаш треба да ги следи правилата на логиката, која од случај до...

Повеќе вести