January 25, 2021, 8:59 pm

(Видео) Зaгpeвaњe зa вeчep: Eвe кaкo изглeдaшe мaкeдoнcката xимнa во извeдбa нa илjaдници лyѓe

Поврзано

Според Груби институциите се виновни што рамковните административци си седеа дома

Во вечерашната Топ тема во Телма телевизија гостуваше вицепремиерот Артан Груби кој истакна дека не по вина на рамковните...

Џабе отидоа: Димитров и Османи не добија рок за вакцините од Европската Комисија

Вицепремиерот Никола Димитров и министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во Брисел денеска се сретнаа со еврокомесарот за управување...

(Видео) Сотир Костов зa пoпиcoт: “Beтoтo нaвлeзe и вo пoпиcoт, пa кaкo e тoa мoжнo? – зaкoнoдaвeцoт им вeли или ќe ce пoпишyвaтe или...

Во денешната емисија на Инфомакс, "Неделен Брифинг", домаќинот Сотир Костов и новинарот Милош Милошевски анализираа во однос на пописот,...
- Advertisement -

Македонија вечерва со почеток од 20:30 часот ги стартува натпреварите на Светското првенство во Египет.

Противник на нашите момци е фаворизираната Шведска, која на првенството допатува ослабена без поголем број играчи зapaзени со кopoнавиpycoт.

Последен пат на големо натпреварување со Швеѓаните се сретнавме во 2012 година, кога одигравме 26:26. Македонија на Европското првенство во Србија го освои петтото место.

Македонската химна тогаш грмеше од илјадници грла навивачи кои беа присутни во Ниш. Погледнете:

Latest News

Власта манипулира со бројките, сетот мерки не е една милијарда евра туку се 344 милиони евра

Во вечерашната „24 Анализа” на 24 Телевизија Гордана Димитриеска – Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во дебата со...

More Articles Like This