October 18, 2021, 2:25 am

Зaлyтaн кypшyм oштeти poлeтнa вo дoмoт нa cкoпjaнeц

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во текот на вчерашниот ден, жител од Скопје пријавил дека неговата ролетна од домот му била оштетена од залутан куршум.

Вчера во 18:15 часот во СВР Скопје, Љ.С. (51) од Скопје пријавил дека во период од 12 до 13 часот ролетна во неговиот дом на ул.„Речиште“ била оштетена од залутано зрно.

Повредени лица нема.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Целосно обработени податоците од Градско, Дојран, Лозово, Росоман и Центар Жупа, ова се резултатите

На веб-страницата на Државната изборна комисија објавени се првичните резултати од пет општини каде се обработени 100 отсто од...

More Articles Like This