December 8, 2021, 10:56 pm

Зacтрeлан адвокат во Белград

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Адвокатот А. С. Тој бил застрелан денес во Нов Белград, јавуваат белградските медиуми.

Според „Блиц“, се работи за адвокат Арсение Стефановиќ, кој бил застрелан во ногата од страна на непознато лице, објави Танјуг.

Полицијата интензивно трага по напаѓачот и работи на расветлување на случајот.

Медиумите потсетуваат дека пред 10 дена, Стефан Ш., телохранител на адвокатот Марко Вујошевиќ беше ранет во улицата Ресавска во Белград.

Latest News

(Фото) Ископан скелет од досега непознато животно, научниците немаат објаснување

Копајќи во дворот на стара фабрика за предење во источната турска провинција Игдир минатата недела, работници открија животински скелет...

More Articles Like This