September 29, 2020, 5:59 pm

Ибрахимовиќ останува во Милан

Поврзано

Меган Маркл и принцот Хари снимаат свое реално шоу: Камерите ќе ги следат во следните 3 месеци

Изворот открива дека двојката потпишала договор со стриминг сервисот „Нетфликс“ вреден 112 милиони фунти (над 120 милиони евра). – Можеби...

Девојката која се разбуди од кома поради гласот на Тоти – го запозна својот идол

Една млада девојка која игра за Лацио се разбуди од кома по девет месеци благодарение на видео-порака на Франческо...

Се огласи Пандев за состојбата со коронавирусот во клубот

Вечерва излезе веста за хаосот со Ковид-19 во екипата на Џенова. Имено, во Џенова се потврдени дури 14 случаи (8...
- Advertisement -

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ е подготвен да остане во Милан, објави „Corriere della Sera“.

Италијанскиот клуб ќе му понуди на Швеѓанецот едногодишен договор, со можност за продолжување на уште една година доколку „росонерите“ изборат учество во Лигата на шампиони.

Платата на Ибрахимовиќ ќе биде пет милиони евра, плус бонуси врзани за индивидуалниот и тимскиот успех. Доколку се активираат сите дополнителни поени, заработката на Златан ќе надмине шест милиони евра, на кои тој смета.

И покрај неговата возраст, 38-годишниот Швеѓанец стана лидер во нападот на Милан по доаѓањето на почетокот на годината.

На 19 натпревари во Серија А и во Купот на Италија, тој постигна 10 голови. (MИА)

Latest News

Видеото кај се тепaaт Роми од полицајци се kpиело три дена во станица

Вечерва во „24 анализа“ гостуваше Елвис Шаќири од институт за истражување и анализа на политики „Ромалитико“ кој што посочи...

Само во „Аџибадем Систина“: За прв пат во Македонија нов ПЕТ/КТ Discovery IQ апарат

ПЕТ Центарот во „Аџибадем Систина“ располага со ПЕТ/КТ Discovery IQ апарат. Нова најсовремена ПЕТ/КТ камера од производителот GE. Се работи за интелигентен апарат...

Димитров со „европска“ маска

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров и хрватската амбасадорка во земјава, Нивес Тигањ денеска оствариле средба на која ги разгледале можностите за проширување...

Демант од Турција: Турските власти нeгиpaат дека собориле ерменски вoeн авион

Претставникот на турскиот претседател, Фахретин Алтун денес нeгираше дека турскиот ловец го соборил авионот на ерменските воздухопловни сили во воздушниот простор на таа земја. Азербејџанското...

Лукашенко и неговиот син на црната листа на Велика Британија

Велика Британија воведе caнкции за белорускиот претседател Александар Лукашенко, неговиот син и уште шест високи владини функционери, по спopните претседателски избори и cyзбивањето на...

More Articles Like This