September 27, 2020, 12:09 pm

Иванова: Зошто сите ќе си зamинеме од Македонија

Поврзано

Филипче најави отворање на границите на земјите од регионот без ПЦР тестови

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека сите земји во регионот разговараат во еден момент да ги отворорат...

ВО ЖИВО: Заев ќе ги презентира новите антикризни мерки

Најнова информација: Прес конференцијата е поместена за 13.15 часот Следете ја во живо прес конференцијата на која ќе бидат објавени...

Заев се откажа од Гоце: Можеме да ги надминеме спорните прашања од минатото, Гоце Делчев не може да не двои

Низ отворен процес на соработка покажавме дека можеме да ги надминеме спорните прашања од минатото и да се...
- Advertisement -

Ова е држава од која сите ќе си заминеме затоа што на #192 никој не крева, затоа што во полициски станици никој не крева, затоа што насилници градат згради во 9 навечер и ти се закануваат дека до дома не смееш да паркираш бидејќи камионот тука поминувал!

И место ти нив да ги пријавиш тој тебе со пајак служба ти се заканува! Е затоа ќе се иселиш! Системот не функционира! #Полиција не крева на телефон!

Држава каде владее самоволие а не право нема иднина!

Продолжение: Работат, кренаа по 30мин , ама не успевале тие на сите да кренат, зафатени биле! Ме упатија во Кисела Вода станица и му викам не креваат ни таму, веќе е вртено! и вели ааа мобилен чекај да ти дадам, фиксен не им работи!?!?

ФЕЈСБУК СТАТУС
Антоанета Иванова
Програмски менаџер на програмата
“Филантропија за зелени” идеи при
Балканската зелена фондација

Latest News

Шварц-Шилинг: БиХ е држава „невозможна за управување”, и се заканува распад

Дејтонскиот договор, потпишан пред две и пол децении, ја направи БиХ држава „невозможно да се управува”, отворајќи им пат...

Филипче најави отворање на границите на земјите од регионот без ПЦР тестови

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека сите земји во регионот разговараат во еден момент да ги отворорат границите со изедначена политика во...

Први снимки од вoeниoт koнфлиkт во Нагорно-Карабах – прецизни apтилepиckи yдapи, yништeни тeнkoви и оклопни возила на Азербејџан

Единиците на Армијата за одбрана на Карабах нанесуваат големи штети по техника и човечки капацитети на Азербејџанската армија. На снимки објавени од армијата на...

ВО ЖИВО: Заев ќе ги презентира новите антикризни мерки

Најнова информација: Прес конференцијата е поместена за 13.15 часот Следете ја во живо прес конференцијата на која ќе бидат објавени мерките од четвртиот антикризен пакет. Мерките...

Заев се откажа од Гоце: Можеме да ги надминеме спорните прашања од минатото, Гоце Делчев не може да не двои

Низ отворен процес на соработка покажавме дека можеме да ги надминеме спорните прашања од минатото и да се сплотиме околу она што е...

More Articles Like This