Иванов присуствува на инаугурацијата на Ердоган

  • July 9, 2018
  • Коментари

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска престојува во работна посета на Анкара, Република Турција.

Како што соопштија од кабинетот на претседателот, Иванов во Анкара присуствува на свечената церемонија по повод инаугурацијата на Реџеп Таип Ердоган за Претседателот на Република Турција.

Претходно «
Следно »